DİYETİSYEN
 
İLAYDA ÖZGÜN

KİMDİR?

1999 yılında Muğla'nın Fethiye ilçesinde dünyaya geldim. Küçük bir sahil kasabası olan Göcek'te büyüdüm. Küçük yaştan beri yemek ve sağlık alanı ile iç içe olmayı hep sevmişimdir. Bu sempati ile beraber 2017 yılında ilk tercihim olan Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümüne girmeye hak kazandım. Akademik hayatım boyunca gönüllü olarak çok sayıda sosyal sorumluluk projesine, bilimsel eğitime, kongre ve konferansa katılım sağladım. 


Üniversite hayatımın en değerli seneleri Covıd-19 dönemine denk gelmesine rağmen gönüllü olarak kliniklerde, hastanelerde ve mutfaklarda staj yapma imkanı yakaladım. Ege Üniversitesi Hastanesinde Tıbbi Beslenme Sistemleri, Kadın Doğum, KBB, Dahiliye ve İç Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi alanlarındaki stajlarımı başarıyla tamamladım.

Mesleki tecrübemi pekiştirmek amacıyla İstanbul Amerikan Hastanesi'nde gönüllü staj yaptım.
Memlekete dönüş yaptığımda ise ofis ortamını gözlemlemek ve deneyimlemek için özel bir klinikte gönüllü olarak çalıştım.
2022 yılında Ege Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden ''Diyetisyen'' unvanı ile mezun oldum. Kariyerimde mesleğimin getirdiği görev bilinci ile etik koşullar içerisinde ilerlemek temel hedefimdir.